مهدی موعود | mahdimouood.ir

ایتاسروشآی گپگپبلهتلگرام
آخرین مطالب
نظر سنجی

بشارت ظهور منجی در یهود

در کتاب تورات و ملحقات آن ، بشارت های زیادی دربارة آمدن منجی موعود و ظهور مصلحی جهانی در آخرالزمان آمده است که به قسمتی از آن اشاره می شود:

الف- بشارت ظهور در زبور داوود :

در بیش از 35 مزمور از مزامیر صدوپنجاه گانه ، نوید ظهور آن موعود امم و منجی عالم موجود است :

زیرا که شریران منقطع می شوند؛ اما متوکلان به خداوند ، وارث زمین خواهند شد؛ چون که بازوهای شریران شکسته می شود و خداوند ، روزهای صالحان را می داند و میراث ایشان ابدی خواهد بود. صدیقان ، وارث زمین شده ، ابداً در آن ساکن  خواهند شد؛ اما عاصیان ، عاقبت ، مستأصل و عاقبت ، شریران منقطع خواهند شد. (کتاب مزامیر ، مزمور 37 ، بندهای 9-38)

ب- بشارت ظهور در کتاب اشعیای نبی :

در بخشی از این کتاب ، خداوند ، قریب الوقوع بودن تحقق عدالت خویش را وعده می دهد و مؤمنان را به اجرای عدالت فرا می خواند و می گوید :

نصاف را نگه بدارید ، عدالت را جاری کنید؛ زیرا که آمدن نجات من و منکشف شدن عدالت من ، نزدیک است. (کتاب اشعیای نبی ، باب 32)

آنگاه انصاف در بیابان ساکن خواهد شد و عدالت در بوستان مقیم خواهد گردید و عمل عدالت ، سلامتی و نتیجه عدالت ، آرامی و اطمینان ِ خاطر خواهد بود تا ابدالآباد. و قوم من ، در منزل های آرامی ، ساکن خواهند شد. (کتاب اشعیای نبی ، باب 32)

ج- بشارت ظهور در کتاب زکریای نبی :

در آن روز ، یهوه خدا بر تمامی زمین پادشاه خواهد بود و در آن روز ، یهوه واحد خواهد بود و اسم او واحد. (کتاب زکریای نبی ، باب 14)

د- بشارت ظهور در کتاب دانیال نبی :

امیر عظیمی که برای پسران قوم تو ایستاده خواهد برخاست و چنان زمان تنگی خواهد شد که از حینی که امتی به وجود آمده است تا امروز ، نبوده و در آن زمان ، هر یک از قوم تو که در دفتر مکتوب یاد شود ، رستگار خواهد شد و بسیاری از آنانی که در خاک زمین خوابیده اند ، بیدار خواهند شد؛ اما اینان به جهت حیات جاودانی و آنان به جهت خجالت و حقارت جاودانی؛ و حکیمان ، مثل روشنایی افلاک خواهند درخشید و آنانی که بسیاریرا به عدالت رهبری دعوت می کنند؛ مانند ستارگان خواهند بود تا ابدالآباد. اما تو ای دانیال! کلام را مخفی دار و کتاب را تا زمان آخر ، مهر کن. بسیاری به سرعت تردد خواهند کرد و علم افزوده خواهد گردید. خوشا به حال آن که انتظار کشد! (کتاب دانیال نبی ، باب 12)

هـ- بشارت ظهور در کتاب حبقوق نبی :

اگر چه تأخیر نماید ، برایش منتظر باش؛ زیرا که البته خواهد آمد و درنگ نخواهد کرد..؛ بلکه جمیع امت ها را نزد خود جمع می کند. (کتاب حبقوق نبی ، فصل 2 ، بندهای 3)

 mahdimouood.ir

منبع: کتاب آفتاب مهر «انتشارات بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج)»

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی